
25,00 PLN
19,50 PLN
Odmiana śliwy japońskiej wyhodowana w Stacji Doświadczalnej na Krymie jako skrzyżowanie odmian Skoropłodnaja x odmiany ałycz Desertnaja. Wzrost średnio silny, tworzy kulistą lub lekko spłaszczoną i bardzo zagęszczającą się koronę. W okres owocowania wchodzi w 2-3 roku. Plon jest duży i regularny. Owoce są średniej wielkości (około 35 g), kuliste lub lekko wydłużone. Skórka ma podstawową barwę żółtą, ale u dojrzałego owocu prawie całą jej powierzchnię pokrywa różowo bordowy rumieniec i delikatny woskowy nalot. Miąższ żółty, średnio zwarty, aromatyczny, ma kwaśno-słodki smak. Owoce dojrzewają pod koniec lipca.
Duża wytrzymałość na mróz (pąków kwiatowych, kwiatów i drzew), plenność, stosunkowo dobra jakość owoców i możliwość ich wszechstronnego wykorzystania (nie tylko do bezpośredniego spożycia).
Nazwa botaniczna:
Prunus salicina 'Najdiena'
Kategoria:
Status:
niedostępny
Podkładka :
Ałycza
Przykładowe zdjęcie sadzonki:
Ulistnienie w zależności od pory roku
Czas dostawy:
Wysyłka w ciągu 4 dni roboczych
PIORiN:
Paszport roślin jest to dokument który jest dołączony do każdej zakupionej rośliny. Potwierdza on, że oferowane w sprzedaży rośliny zostały skontrolowane i są wolne od organizmów szkodliwych.
Wysokość:
1,4 m - 1,6 m
Stanowisko:
SŁONECZNE
Wytrzymałość na mróz:
DUŻA
Kwitnienie:
KWIECIEŃ
Sadzenie:
III-V, IX-XI
Dojrzałość zbiorcza:
LIPIEC, SIERPIEŃ
Forma:
ROŚLINA Z GOŁYM KORZENIEM - zabezpieczona na czas dostawy
25,00 PLN
21,50 PLN
21,50 PLN
35,00 PLN
21,50 PLN
25,00 PLN
21,50 PLN
25,00 PLN
21,50 PLN
39,00 PLN